niedziela, 7 maja 2017

Skrzydła dla życia i wybory we Francji

Cały dzień śledziłem bieg Wings for Life World Run i muszę przyznać, że emocje sięgały zenitu. Na żywo wydarzenie to transmitował TVN24. Polacy mieli znaczny wkład. Dominika Stelmach zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet na świecie, do tego pobiła rekord biegu. Startowała w Santiago w Chile. Drugie miejsce na świecie wśród mężczyzn zajął Polak, Olszewski. Biegł we Włoszech i pokonał zeszłorocznego mistrza, rodowitego Włocha. Polak, który biegł i wygrał u nas w kraju zajął 5 miejsce na świecie. Do tego dochodzi jeden Polak, który wygrał w Cambridge. Nie rozumiem dlaczego wiele krajów zrezygnowało. Jednak największym zaskoczeniem jest zwycięzca. Biegł w Dubaju. Dzisiaj był tam czterdziestostopniowy upał. Naprawdę.
Szukałem dzisiaj informacji jak przeprowadzić się do Dubaju, ale także jak się tam żyje. Ciekawe i cenne porady. W sumie to chciałbym tam mieszkać. Cudowne miasto. Możliwe, że Utopia.
1, 2, 3.
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich żyje przeszło 2000 Polaków. Szczerze, to wolę uciekać z Europy. Macron wygrał we Francji wybory. Ach, szkoda. Uroki demokracji.