wtorek, 5 kwietnia 2016

Lepszy dzień niż wczoraj

Już mogę normalnie jeść. Wrócił mi apetyt (zjadłbym bigos, albo rybę w sosie). Wszyscy się martwili ("czego cię wczoraj nie było?"). Dzisiaj mieliśmy sprawdzian z biologii (cały rok), wypracowanie z polskiego (jak ja tego nie lubię, nie można być kreatywnym) i ćwiczenie poloneza na bal gimnazjalny (Po co mamy się uczyć tego głupiego tańca, który mnie osobiście denerwuje). Obecnie siedzę w bibliotece, czytam anonimowe.pl i obok mam najlepszą ekipę (3 osoby, bo po lekcjach :D), której pochwaliłem się moją twórczością na Wattpadzie. Na początku stawiałem opór, ale ostatecznie przekonała mnie pani, która powiedziała, żebym nie przejmował się niczyją opinią jeśli jest obrażająca.
.
Edit: 15:14
Jesteśmy BFF z panią i koleżankami. Aż żal mi będzie opuszczać gimnazjum. Przez bibliotekę właśnie.
O jeju. Jaka dzisiaj piękna pogoda. Było mi gorąco w bluzie jak szedłem do domu. Wiatru praktycznie brak. U pana, który mieszka budynek dalej od szkoły zakwitnęły forsycje. Kwiecień jest super.

Zjadłem pierwsze lody w tym roku :P

A za oknem ładny widoczek.

Chyba zaraz wyjdę na dwór, bo jutro ponoć ma padać. No nie wierzę, że takie ciepełko przychodzi na tak krótko. #Smuteczek.
.
Edit: 16:06
Jeszcze nie wyszedłem na dwór bo musiałem uczyć się fizyki (jeny, teraz angielski).
Zaraz zjem rosołek (mniam).
Mam ważną wiadomość do przekazania nt. Bogdanki.
Europoseł Krzysztof Hetman, Radny Sejmiku Krzysztof Bojarski oraz samorządowcy z terenu powiatu łęczyńskiego wspólnie stanęli w obronie kopalni w Bogdance. Swój sprzeciw przeciw ratowaniu śląskich kopalń kosztem Bogdanki wyrazili podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Łęcznej 4 kwietnia.
W konferencji udział wzięli: Poseł do Parlamentu Europejskiego – Krzysztof Hetman, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Bojarski, Starosta Roman Cholewa, Burmistrz Łęcznej – Teodor Kosiarski oraz wszyscy wójtowie z terenu powiatu łęczyńskiego: Wójt Gminy Cyców – Wiesław Pikuła, Wójt Gminy Ludwin – Andrzej Chabros, Wójt Gminy Milejów – Tomasz Suryś, Wójt Gminy Puchaczów – Andrzej Grzesiuk, Wójt Gminy Spiczyn – Dorota Szczęsna.
Podczas konferencji podpisano następujące oświadczenie, w którym organizatorzy wyjaśniają powody swojego zaniepokojenia:
Łęczna, 4 kwietnia 2016 r.
Oświadczenie
W ostatnim czasie z ogromnym niepokojem przysłuchujemy się informacjom dotyczącym funkcjonowania kopalni Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Nagły spadek akcji giełdowych i rosnący niepokój wśród załogi to efekt m.in. zapowiedzi płynących z Ministerstwa Energii dotyczących finansowego wsparcia Katowickiego Holdingu Węglowego. Według zapowiedzi w/w wsparcie miałoby odbyć się kosztem kopalni w Bogdance.
Kategorycznie sprzeciwiamy się przymusowej „składce” na ratowanie śląskich kopalń przez głównego udziałowca LW Bogdanka S.A, jakim jest Enea S.A. Nasza kopalnia nie może być przysłowiową kroplówką dla upadającego holdingu.
„Bogdanka” jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych kopalni węgla kamiennego w Polsce. Jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego, wyróżniających się na tle branży pod względem osiąganych wyników finansowych, wydajności wydobycia węgla kamiennego oraz planów inwestycyjnych. To również jeden z największych pracodawców w województwie lubelskim.
Apelujemy do polskiego Rządu i parlamentarzystów z województwa lubelskiego, w szczególności tych, którzy w czasie kampanii wyborczej obiecywali współpracę z „Bogdanką” o roztropne decyzje i pracę na rzecz rozwoju naszej kopalni.
Jednocześnie deklarujemy wsparcie dla załogi kopalni LW „Bogdanka” S.A, w staraniach o zachowanie niezależności w ramach grupy Enea.
Do wiadomości:
1. Prezes Rady Ministrów
2. Minister Skarbu Państwa
3. Minister Energetyki
4. Prezes Zarządu LW „Bogdanka” S.A.
5. Media
(źródło: powiatleczynski.pl)
Czyż to nie irytujące. Po co ratować kopalnie na Śląsku? Przecież sami się o to proszą mając wysokie poparcie dla PO, która te kopalnie zniszczyła. Logiczne, nieprawdaż?