wtorek, 29 marca 2016

Święta, święta... i niestety po świętach

Dzień dobry. Święta się skończyły, a więc pora na politykę. Każdy się chyba tego spodziewał. Na szczęście wczoraj dałem sobie z tym spokój i mogłem chwileczkę od tego odpocząć, ale jednak muszę dzisiaj napisać o tym co ostatnio się dzieje w Polsce.
Otóż, znalazłem super stronę na Facebooku, która nazywa się Nagroda Złotego Goebbelsa, która wyszukuje manipulacji w mediach.
Ostatnio słynna stała się sprawa nt. samochodu prezydenta Andrzeja Dudy, który się rozbił. Na wyżej zamieszczonym zdjęciu Gazeta Wyborcza pokazuje, że z jego kierowcy musiał być niezły wariat. Na autostradzie 140 kilometrów na godzinę? No, kto by pomyślał?

 Tymczasem według lewicowych mediów, rodowity Belg (z krwi i kości, ma się rozumieć) ma na imię Abdelhamid, jest ciemniejszej karnacji i wierzy w Allaha. Brawo.
 Nawet trochę podkoloryzuje.
 I właśnie tutaj tkwi problem naszego narodu. Donosimy na samych siebie, nawet pomimo tego, że jesteśmy jednością. To w nas powinna tkwić siła. Siła Polski. Niestety taka GW tego nie rozumie.
 Ale odznaczanie honorowymi medalami komunistów i dawanie im wysokich emerytur jest przesadą. Przeciętna polska babcia musi oszczędzać co do grosza, a w międzyczasie oprawcy Polaków balują z pieniędzy. Na szczęście PiS zabiera im pieniądze i wyda im emerytury takie jakie mają przeciętni Polacy. Na szczęście.
 A tutaj przykład klasycznej hipokryzji. Jak ktoś zwyzywa homoseksualistów (do których większości z nich nic nie mam, bo uważam, że każdy normalny człowiek przestrzegający prawa, pracujący i płacący podatki zasługuje na wolność) to jest nazista, homofob i kto wie co jeszcze, a wówczas zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji życzą śmierci Andrzejowi Dudzie. Za co? Nie wiem. Za to, że nie jest z PO lub Nowoczesnej?
 Tutaj prawie się uśmiałem.
 Kolejny przykład z serii: "Równi i równiejsi". Maciej Stuhr żartuje sobie z katastrofy smoleńskiej i jest OK. Tymczasem Piotr Strzembosz mu odpowiada, to już źle.
 A tutaj tego nie skomentuję, bo nie mam słów.
 A tutaj kolejny, piękny przykład manipulacji. Oj lewicowi politycy.
 GW walczy o Wolność Słowa, która nadal aktualnie panuje. To za rządów PO jak krytykowało się ich rządy, to można (ale niekoniecznie) było trafić za kratki. Teraz mogę mówić swobodnie, o tym co myślę.
 NZG zasługuje u mnie na pełen respekt.
 Wypowiedzi Wyborczej o internetowych hejtach są co najmniej zabawne.

 Ale teraz trochę powagi. dzienreferendalny,pl to strona, na której opisane jest dokładnie jak sprawić, żeby zrobić referendum w sprawie uchodźców. Niech naród się na ten temat wypowie.
 Chociaż sądzę, że jeśli taka partia ma dużo głosów, to nie wiem czy to by wypaliło.
A tutaj słuszne zestawienie. Antyimigranckie marsze w Belgii są nazywane przez tamtejsze media: "nazistowskimi". Podawane są fałszywe informacje, że protestujący są pijani, mają alkohol, są agresywni i zaczepiają muzułmanki. Od teraz każdy człowiek, za którego przemawia głos rozsądku będzie nazywany rasistą. Ale czego spodziewać się po państwie, które odpowiada na zamachy terrorystyczne rysowaniem kredą po chodniku? 
Niestety, taka prawda.
.
Edit: 18:03
Pierwsza burza w tym roku. Na wiosnę to rzadkość, ale jednak jest. Dotarła i do Lublina. Uwielbiam burze tak bardzo.
Pochwalę się jeszcze moim dziełem, które zrobiłem dzisiaj.
Edit: 18:59
Uwielbiam siedzieć na łóżku, słuchać muzyki i patrzeć za oknem jak ciemnoszare niebo na parę sekund zamienia się w białe. Co jakiś czas dostrzegłem błyskawice i cieszyłem się z tego jak dziecko. Grzmi nadal, ale już trochę mniej. Kocham burze! Cudo natury, które uosabiam jako blada kobietę z długimi, kruczoczarnymi włosami.