środa, 23 marca 2016

Rano

Dzień dobry. Piszę ten post już z samego rana, bo idę do szkoły 2 godziny później. W nocy obejrzałem ciekawy i straszny zarazem filmik zwiastujący koniec świata. Nie lubię prorokować, ale wczorajsze wydarzenia przekonują mnie do tego, że w niedalekiej przyszłości może dojść do tragicznego w skutkach konfliktu zbrojnego. Niestety tak to wygląda. Wspominam swoje zeszłoroczne wakacje spędzone głównie u babci. Tęsknię za łażeniem po polu, jeżdżenie rowerem po drodze, zjezdzaniem z ręcznie zrobionej tyrolki u sąsiadów, spacerami po lesie i do sąsiednich wsi. Tęsknię za pracą w polu i za zasiadaniem przy komputerze, za czytaniem książek, grillem, ogniskiem, grą w chowanego i rozmowami z babcią. Fajnie, że na wakacje jest nas tak dużo (9 kuzynów) i się bawimy. Pamiętam jak całą noc instalowaliśmy Windows 10, jak potajemnie wyszliśmy do sklepu, jak poszliśmy dróżką siną w dal, jak graliśmy w siatkówkę, jak wyrzucaliśmy snopy siana na kupkę. I było ciepło. Swojskie obiady. Normalnie czad. Nie mogę sobie wyobrazić, że mogłoby tego zabraknąć. Nie mogę.
Kocham wakacje. Niedługo się zaczną i do niej jadę. Właściwie to w tę niedzielę już tam będę. I wracam we wtorek. Ach... wieś. I to Polska.
.
Edit: 14:01
W Belgii ludzie wiedzą, czym się skończyło przyjmowanie uchodźców.
Jesteśmy jednym z najbezpieczniejszych państw w Europie
Ale też i na świecie. Od 11 września 2001 nie było u nas żadnych miejsc zamachów terrorystycznych. 
(Marsz Niepodległości - strona na Facebooku)
Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli i do szklanki
Niektórych ludzi denerwuje to, że jestem przeciwko przyjmowaniu uchodźców. A przecież jest to jak gra w rosyjską ruletkę. Nie wiemy czego się spodziewać po tych ludziach.
.
Edit: 15:12
W telewizji leci powtórka wczorajszego programu - Warto Rozmawiać, nt. którego rozmawialiśmy dzisiaj na lekcji historii. Wczoraj nie miałem okazji go obejrzeć, ale jego zawartość jest świetna. Dobre, merytoryczne wypowiedzi (niektórych uczestników debaty).
Rozmawiała min. Miriam Shaded z fundacji Estera. Super, świetna dziewczyna. Jej wypowiedzi były bardzo mądre, niepoprawne polityczne i ciekawe. Wypowiadali się też muzułmanie mieszkający w Polsce (chyba), którzy bronili islamu. Tej religii bronił także Krzysztof Skiba, który wkurzył dyskutantów na Twitterze. Dodatkowo wypowiadali się inni muzycy, politycy prawicowych partii, Poseł PO, wiceminister sprawiedliwości i parę osób z publiczności.
Nasza kultura jest świetna. Zaraz Wielkanoc, święta, radość. Najważniejszy tydzień dla chrześcijan.
Warto poczytać więcej na Twitterze: Link.
.
Czuć już wiosnę.
Na zdjęciach zobaczycie piękne niebo. Słońce może nie dawało aż takiego ciepła, ale było nawet przyjemnie.

Szkolna biblioteka

Widok z okna.

Moje miasto.

Wczesną wiosną.