środa, 9 marca 2016

Chcę być koniem

Dzisiaj, na lekcji języka polskiego przerabialiśmy świetny utwór Sławomira Mrożka pt. "Wesele w Atomicach". Groteskowe opowiadanie wzbudziło we mnie rozbawienie, ale najśmieszniejsze było "Chcę być koniem", które dostaliśmy jako zadanie domowe.
"Gdybym tylko zobaczył w lustrze, że zamiast rąk i nóg mam kopyta, z tyłu ogon i autentyczną końską głowę - natychmiast udałbym się do urzędu mieszkaniowego.
- Proszę o nowoczesne, duże mieszkanie - powiedziałbym.
- Niech pan złoży podanie i czeka na swoją kolej.
- (...) Czy panowie nie widzą, że ja nie jestem zwyczajnym (...) człowiekiem?"
Utwór świetny, ale to tylko fragment czystego geniuszu, który odkryłem całkiem niedawno.
Wiecie co? Zgłosiłem się na WDŻ, że jestem chętny do tego, by zgłosić się jako potencjalny uczestnik, który mógłby 1 czerwca zasiąść w Sejmie dzieci i młodzieży. Moim zadaniem jest opowiedzieć, obfotografować lub nakręcić miejsce regionalnej pamięci narodowej i zapytać mieszkańców o to, co wiedzą na ten temat. Sądzę, że się nadaję, ale potrzebuje osoby do towarzystwa, ponieważ indywidualne zgłoszenia nie będą rozpatrywane. Szkoda. Ciężko będzie.
Na razie mam w planie opisać historię "Uskoka" - żołnierza wyklętego zamordowanego przez Urząd Bezpieczeństwa po II Wojnie Światowej w Nowogrodzie - wsi, która leży blisko mojego miasta, w gminie Łęczna. Nie słyszałem o nim zbyt wiele, ale myślę, że bardzo pasuje.
Co ja teraz robię? Aktualnie przebywam w bibliotece za pozwoleniem, ponieważ za godzinę mam kolejne zajęcia (jak można tak torturować ludzi, dzisiaj mamy 8 godzin w tym dwa razy WF).
Znalazłem jednak czas, żeby znaleźć ciekawe informacje na temat islamizacji Europy i antypatriotycznych marszy organizowanych w Poznaniu.
.
Najpierw jednak chcę opowiedzieć o przeczytanej przeze mnie historii, która mną po prostu wstrząsnęła. Wstrząsnęła. Wziąłem to ze strony prostozmostu.net.
"Think-tank Quilliam zaprezentował raport dotyczący sytuacji dzieci na terenach okupowanych przez Daesh. W wyżej wymienionym raporcie znajdują się m.in. relacje dziewczynek porywanych przez dżihadystów i publicznie gwałconych po kilka razy dziennie. Islamiści chcą by gwałcone nastolatki rodziły im dzieci, które wychowają na swoich następców."
Po prostu brak mi słów. Nie potrafię tego skomentować. Dziwi mnie to, że takie rzeczy potrafią się dziać w XXI  w. Przecież to czyste średniowiecze. Musimy to powstrzymać, ponieważ jak się rozprzestrzeni, to możliwe, że nigdy nie zasmakujemy wolności. Żyjemy w kraju, gdzie panuje wolność słowa (chociaż czasami bym powątpiewał skoro dziecko w podstawówce w Opolu napisało w toalecie "Andrzej Dupa" po czym wezwano wszystkie dzieci do dyrektora i grafologa), więc nie może mi nikt zabronić mówienia tego co myślę. Skoro Szwecja chce już opuścić Unię Europejską, może to oznaczać, że powoli zabijana jest możliwość wyrażania własnej opinii. Czy pozostałe kraje do niej dołączą? Wygląda na to, że tak. Jednak islam nadal prowadzi. Min. Donald Trump dostał tytuł islamofoba roku.
Muszę już kończyć. Opinię swoją wyraziłem i mam nadzieję, że kary nie dostanę ;)
.
Edit: 16:20
Wygrałem! Po lekcjach wziąłem udział w 7. szkolnych zawodach e-sportowych. Było 6 uczestników, a ja wygrałem 3 rundy, czyli innymi słowy, wszystkie.

Pani powiedziała, że to najładniejszy dyplom jaki zrobiono do tej pory. Przypadek, że akurat dla mnie? Nawet pieczątkę szkoły ma.
Po konkursie zrobiłem jeszcze z panią mały deal. Zapisaliśmy na karteczce moje Top 10 na tegorocznej Eurowizji i za każde trafienie stanie się przygoda. Dodatkowo napisałem, że Polska zajmie 15 miejsce. Zobaczymy co będzie w maju.