wtorek, 26 stycznia 2016

Na masę

Dzisiaj pani od geografii zwolniła mnie z religii i razem ćwiczyliśmy na stołówce nazwy różnych krain geograficznych i tym podobnych. Muszę się tego nauczyć na wojewódzki konkurs geograficzny na temat mapy świata (stolice państw, kontury map, wyspy, półwyspy itd.).  Niestety słabo mi poszło z cieśninami. Z resztą było nie najgorzej. Jednak trafiło mi się zabawne przejęzyczenie, ponieważ zamiast "rów mariański" powiedziałem "rów marsjański". Zabawne było to bardzo. Na długiej przerwie panie z biblioteki bardzo się zainteresowały się konkursem, w którym mam brać udział w marcu. W zeszłym roku też brałem udział (to konkurs tylko dla gimnazjalistów) i dostałem 57/70 punktów. Było kilkuset uczestników, a ja zająłem miejsce między dwudziestym, a dziesiątym (już nie pamiętam). Tytuł laureata dostawało się od 60 punktów, a ja popełniłem głupie błędy (np. pomyliłem Celebes z Sumatrą). Pani bibliotekarka mnie przepytała z kilkudziesięciu państw, a ja głupi nie wiedziałem prostej stolicy Kolumbii - Bogoty (no załamka po prostu).
Przed WFem rozmawialiśmy z chłopakami na temat trenowania na siłowni. Powiedzieli mi, że mam bardzo dobrą masę i, że powinienem zacząć ćwiczyć (no i dzisiaj dałem sobie solidny wycisk). Ważę 77 kilogramów. Chyba jestem najcięższy w klasie, choć na grubego nie wyglądam.
Dzisiaj po szkole przeżyłem koszmar, ale nie warto o nim wspominać. Dodatkowo mama za 2 z angielskiego zakazała mi telewizji (za wyjątkiem 2 odcinka mojego serialu, czarodzieje odpadli) do końca dnia. Teraz (22:10) śpi i swobodnie czmychnąłem do laptopa, na którego też miałem szlaban.
Na Faktopedii mam już 7 faktów na głównej. Dzisiaj mam jedną, i wczoraj miałem jedną. Wiedzieliście, że Zoo w Zamościu jest pierwszym założonym w niepodległej Polsce? Ogółem wśród polskich ogrodów zoologicznych jest czwarte najstarsze. Założono je w 1919 roku. Drugi, dzisiejszy fakt, jest taki: "Wieprz to najdłuższa rzeka w Polsce, która ma źródło i ujście w jednym województwie". Co zabawne, Wieprz przepływa przez moje miasto - Łęczną.