sobota, 19 grudnia 2015

Odwiedziny.

Przyjechali do nas dziadek i wujek. Przywieźli ze sobą kilkanaście słoików z dżemem, jajka i inne (niezbędne dla nas "miastowych") rzeczy.
Oczywiście dziadek nie mógł się powstrzymać i przywiózł najprawdziwszą ukraińską wódkę (taka Ukraina w płynie :P). Muszę przyznać, że Ukraina nie jest takim złym krajem za jakiego go uważałem (ale Wołynia nie zapomnę). Można tu przyjechać i poczuć się jak bogacz. A na Ukrainę jest naprawdę bardzo blisko (około 100 kilometrów do Hrubieszowa, obok którego mieszka babcia z dziadkiem). Przy wódce tata rozmawiał z dziadkiem na temat polityki i na temat absurdalnego polskiego prawa (no bo rzeczywiście takie jest). Poruszali tematy ruchu drogowego. Nie wiem czy to prawda, ale w Polsce nikt nie musi zatrzymywać się gdy do przejścia dla pieszych podchodzi człowiek. Dlatego w Polsce jest więcej wypadków niż w Niemczech, czy Wielkiej Brytanii. No tylko pogratulować geniuszu dla rządzących.
.
Edit: 14:16
Wkurzają  mnie już te marsze organizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Kolejne maszerowanie przed sejmem, moim zdaniem, pokazuje jak PO i Nowoczesna z pomocą mediów (TVN, Wyborcza) zmanipulowały Polaków. To straszne. Jeszcze na dodatek ktoś "podłożył bombę" pod sejmem. Taka typowa codzienność w Polsce. Jakby zrobiono przedwczesne wybory parlamentarne, to na 99% wygrałaby Nowoczesna.pl (zwana przeze mnie żartobliwie
 Nowoczesna.PO). Moim zdaniem KOD to czysta hipokryzja. Zasiadają w nim komunistyczni donosiciele i potomkowie PRLowskich polityków... Bardzo bronią demokracji. Jak PiS coś zrobi, to głośno, burza, protesty! Jak PO coś zrobiło to była cisza. A robiła gorsze rzeczy!
.
Edit: 21:52
Brawa dla mieszkańców Olecka. Protestowali przeciwko uchodźcom. Chrońmy europejskie dziedzictwo.
Idę przeglądać dalej strony na temat polityki Unii Europejskiej.
.
Edit: 21:57
Obejrzałem fragment filmu z protestów w Olecku. Dziennikarz z TVP Info to naprawdę osoba o niskiej inteligencji. Mieszkańcy kilkunastotysięcznego miasta na Mazurach protestują, bo twierdzą, że uchodźcy będą siedzieć na tyłkach i nic nie robić (czyli tak jak w Niemczech, czy Wielkiej Brytanii). Dziennikarz twierdzi jednak, że mieszkańcy są źli i zarzuca im, że Polacy też wyjeżdżają do Anglii na social, a na dodatek osoba, która chce przyjąć uchodźców do hotelu, ma prawo robić co chce (ale czy mamy pewność, że będą trzymać się tylko tego hotelu?) . Tymczasem mądra ludność miasta Olecka, odpowiedziała mu, że większość Polaków pracuje ciężko i uczciwie zarabia. Nie to co muzułmanie. Dziennikarz nadal się broni, ale miejscowi nie poddają się. Idę oglądać dalej.
.
Edit: 22:08
Kolejne mądre słowa mieszkańców. Wielu z nich nie może znaleźć pracy pomimo wykształcenia i muszą wyjeżdżać za granicę, ale uchodźcy to będą mieć wszystko za darmo? No way.
.
Edit: 22:!3
Kolejny argument za tym by wywalić dziennikarza z telewizji. Pani coś mówi, ale on zabiera mikrofon i zaczyna gadać coś innego.
.
Idąc dalej. Pewien pan, powiedział, że w Olecku jest wielka bieda, nie to co w Rzymie (dziennikarz zacytował październikowe słowa papieża).