poniedziałek, 14 marca 2016

Wiosna, wiosna, ach to ty...

Widoczek zza okna jest bardzo śliczny

Dzień był słoneczny, choć nieco wietrzny. Czuć zbliżającą się wiosnę.
Dzisiaj wróciliśmy wcześniej ze szkoły, dzięki rekolekcjom w kościele. Znajduję więc czas na to, by wstawić zdjęcia z oceanarium w Kołobrzegu.

Zanim jednak je wstawię. Popatrzcie tylko na Gdynię. Jak bardzo chciałbym tam mieszkać. Cudowne miasto, które powstało praktycznie od zera. w 1918 wieś, w 1939 stutysięczne miasto. Mam jeszcze kilka zdjęć zrobionych w pociągu zrobionych podczas powrotu.A teraz upragnione zdjęcia z oceanarium.Mureny

Rekinek.

Rybki

Płaszczki

"Witam".
.
A teraz pora na zdjęcia zrobione na parapecie w sanatorium.

Nie wiedzieć czemu, ale lubiłem tam siedzieć

Warto było też pozostawić ślad. Chociaż wiem, że to głupie.
.
Edit: 17:00
Zauważyłem dziwną tendencję. Z nudów przeglądałem wyniki wyborów i zobaczyłem dziwną zależność.

Platforma Obywatelska dostaje najwięcej głosów na zachodzie (nie dziwię się, blisko Niemiec). Dodatkowo najlepsze wyniki otrzymuje w miejscach, z których ludzie najwięcej emigrują, bo po prostu nie ma tam dobrych warunków do życia, pracy lub innych.
Ludzie dziwią się, że mieszkańcy górnego Śląska uciekają z miast, a nawet z Polski. Nie zaskakuje mnie to. W największych miastach województwa (za wyjątkiem Częstochowy), tj. Katowicach, Gliwicach (tam mieszkają moi kuzyni) i Zabrzu posłowie PO otrzymują mnóstwo głosów.
Wałbrzych. Powiat grodzki, z którego ludzie uciekają rokrocznie. Najwięcej głosów dla tej partii w Polsce.
Łódź - w ciągu 30 lat liczba mieszkańców miasta zmalała z ponad 850 tysięcy do nieco ponad 700 tysięcy (btw. w Katowicach mieszkało 360 tys. osób, a zostało 301).
.
PO ma dużo wyborców na poniemieckich terenach takich jak Pomorze Zachodnie i okolice Słupska. Dodatkowo województwo lubuskie. Między innymi powiat zielonogórski, słubicki oraz miasto Zielona Góra oraz Gorzów Wielkopolski. Zaliczyć jeszcze trzeba województwo warmińsko-mazurskie i Olsztyn z Elblągiem, które również leżą na terenach należących ongiś do Niemiec.
.
Wczoraj na Facebooku napisałem mój post na temat Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.
Nie rozumiem czemu nie wprowadzono jeszcze jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach parlamentarnych do sejmu. To zaprzecza demokracji.
Załóżmy, że Jan Kowalski, który na co dzień mieszka w Wąbrzeźnie chce stworzyć partię o nazwie "Przyjaciele Wąbrzeźna i Okolic". Wszystko załatwił i może nacieszyć się partią i kilkoma kandydatami na posłów.
Następuje rok 2017. Kolejne wybory. W okręgu wyborczym numer 5 startuje kilka partii. Między innymi: Nowoczesna, PO, PiS, PSL itd. Dodatkowo na liście znajduje się partia Kowalskiego. 
Cały powiat wąbrzeski i duża część województwa kujawsko-pomorskiego zagłosowały na PWiO. Jednak partia nie dostała się do sejmu, ponieważ nie przekroczyła progu wyborczego, choć w OW nr 5 osiągnęły wynik 80% głosów.