wtorek, 15 września 2015

Matematyka z Astronomią jest fascynująca

 Lubię myśleć (choć osoby myślące to rzadkość :D) o Wszechświecie. Rozmyślam sobie o planetach, gwiazdach neutronowych (są bardzo ciekawe) i gwiazdach nadolbrzymach. Do tego doskonale pasuje matematyka, która jest tak jakby podstawą Wszechświata. Uważam, że wszystko jest albo matematyką, albo biologią, albo chemią, albo właśnie fizyką. Reszta "nauk" (np. historia) są sztuczne i bez nich ludzkość mogłaby istnieć. Oczywiście teoretycznie.
W końcu Historia opowiada o tym co w przeszłości, ale nie jest możliwe, żeby ktokolwiek ani razu w życiu nie myślał o przeszłości. Mimo wszystko to sztuczna nauka bo ludzkość ma na nią wpływ.
 Np. Matematyka. Czy człowiek wymyślił, że 2+2=4? Nie. Człowiek po prostu nazwał liczbę "2". A gdy doda się do niej drugie "2" to powstanie liczba nazwana "4".
Ot, takie moje przemyślenia.
Edit: 22:37
Przemyśleń ciąg dalszy. Oglądam program Kuby Wojewódzkiego i jest tam Jarosław Kuźniar. Oczywiście jest on znienawidzony przez Polaków min. dlatego, że jest "trochę za bardzo" oszczędny i dlatego, że powiedział, że unika Polaków na Wakacjach. Ja nie lubię większości Polaków (Bo to debile, ale oczywiście są wyjątki. Nawet dużo wyjątków!)